Forum CS.RAU.RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum CS.RAU.RO

ForumuL Familiei CS.RAU.RO
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ^* Echipe echilibrate *^

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
AGent

AGent


Mesaje : 533
Data de înscriere : 27/03/2009
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

^* Echipe echilibrate *^ Empty
MesajSubiect: ^* Echipe echilibrate *^   ^* Echipe echilibrate *^ Icon_minitimeDum Mar 29, 2009 10:59 am

Descriere: Acest plugin analizeaza in permanenta echilibrarea echipelor si transfera jucatorii la fiecare sfarsit de runda astfel incat sa se realizeze o egalitate intre T si CT la skill.Razz

Exclamation In RoMaNa: www.extreamcs.com" target="_blank" rel="nofollow">http://www.esnips.com/doc/a9719dbb-7f04-4aad-a1f0-52ea496551e3/PTB-Ro-www.extreamcs.com

Exclamation Link oficial: http://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=26598

Instalare:
* Daca folositi varianta in romana in loc de ptb.amxx va fi ptb_ro.amxx (sau redenumiti pluginul..nu e mare lucru )
1. Copiati fisierul ptb.cfg in addons\amxmodx\configs

2. Copiati fisierul ptb.amxx in addons\amxmodx\plugins

3. Adaugati, la sfarsit, in fisierul addons\amxmodx\configs\plugins.ini urmatoarea linie: ptb.amxx

4. Editati fisierul ptb.cfg cu Notepad dupa preferintele dvs. (setari bune pentru un server de 20 jucatori):
amx_ptb maxsize 11 - nr. maxim de jucatori intr-o echipa
amx_ptb maxdiff 2 - nr. maxim de diferenta intre dimensiunea echipelor
SAU
amx_ptb maxsize 12 - nr. maxim de jucatori intr-o echipa
amx_ptb maxdiff 4 - nr. maxim de diferenta intre dimensiunea echipelor
Module necesare (se sterge ; din fata modulului de mai jos; acestea le gasiti in fisierul amxmodx\configs\modules.ini):
- CStrike
Daca ati efectuat pasii de mai sus atunci pluginul va functiona fara probleme. Daca doriti sa mai faceti anumite modificari in PTB puteti modifica fisierul ptb.cfg

bY AgenT
__________________________________________________________________________________________________
L I love you vE Cs.Rau.Ro
Sus In jos
20|cM#pRo-B:X
Admin
20|cM#pRo-B:X


Mesaje : 79
Data de înscriere : 02/02/2009

^* Echipe echilibrate *^ Empty
MesajSubiect: Re: ^* Echipe echilibrate *^   ^* Echipe echilibrate *^ Icon_minitimeDum Mar 29, 2009 9:58 pm

Agent multumumim ca vrei sa contribui la server dar ne-am gandit la acest plugin..... este foarte bun dar in timpul jocului apar mesaje suparatoare adica foarte multe pot spune si zice in permanenta ca x a fost mutat la ctt x la tero si asa mai departe asa k am rezolvat problema din cfg-ul serverului mp_autoteambalance "1" este mai bine asa deoarece dupa parerea mea isi face treaba foarte bine si nu este nevoie sa instalam si pluginul PTB Wink afro
Sus In jos
https://cs-rau-ro.forumgratuit.ro
AGent

AGent


Mesaje : 533
Data de înscriere : 27/03/2009
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

^* Echipe echilibrate *^ Empty
MesajSubiect: Re: ^* Echipe echilibrate *^   ^* Echipe echilibrate *^ Icon_minitimeLun Mar 30, 2009 9:33 am

Cu placere , dak' pot sa va ajut cu cv spunetzi! Wink
Nu stiam ca atzi rezolvat problema ... study
Ok mai ma informez sa vad cu ce pot ajuta Razz
___________________________________________
L I love you vE Cs.Rau.Ro
Sus In jos
Continut sponsorizat





^* Echipe echilibrate *^ Empty
MesajSubiect: Re: ^* Echipe echilibrate *^   ^* Echipe echilibrate *^ Icon_minitime

Sus In jos
 
^* Echipe echilibrate *^
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum CS.RAU.RO :: PluGinuRi download-
Mergi direct la: